Rok szkolny 2010/2011

Czcionka:

KONKURS RECYTATORSKI

Dnia 23.04.20011r. w Centrum Kultury, Promocji i Informacji w Wolbromiu odbył się Miejsko-Gminny Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Celem konkursu jest rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci oraz rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności recytatorskich

Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich konkursach i odpowiadającego jego założeniom. W konkursie recytatorskim  uczestnik wykonuje fragment prozy i jeden utwór poetycki.

Szkołę Podstawową w Chełmie reprezentowało trzech recytatorów: Wiktoria Knap z kl. IV, Katarzyna Topolska z kl. V oraz Kacper Piwowarczyk z kl. VI. Do udziału w eliminacjach powiatowych zostali nominowani: W. Knap i K. Piwowarczyk

Dnia 11.05.2011r. w MOK Olkusz odbyły się finałowe przesłuchania Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Szkół Podstawowych i Gimnazjów – uczeń naszej szkoły K. Piwowarczyk zajął II miejsce.

KONKURS TEATRALNY

Dnia 26.03.2010 r. w wolbromskim Centrum Kultury odbywały się Międzyszkolne Potyczki z Kulturą -Wolbrom 2010.W konkursie, którego celem jest promowanie wszelkich działań szkół w dziedzinie edukacji kulturalnej, aktywizacja kulturalna młodzieży szkolnej oraz promowanie młodych talentów wzięło udział 8 zespołów teatralnych z terenu gminy.

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym przedsięwzięciu i wystawiła spektakl teatralny pt. „Dar chochlików”. Przedstawienie, w którym brali udział uczniowie klas IV- V, otrzymało II nagrodę oraz nominację do Powiatowego Festiwalu Kultury - Teatralia.

Jury przyznało również nagrody indywidualne dla uczniów naszej szkoły - aktorów: Kacpra Piwowarczyka i Mikołaja Fuglewicza

6 maja przedstawienie „Dar chochlików” zaprezentowaliśmy na Formach Teatralnych Powiatowego Festiwalu Kultury 2010

Po obejrzeniu 16 prezentacji festiwalowych Jury przyznało spektaklowi wyróżnienie oraz nagrodziło dwóch uczniów: Kacpra Piwowarczyka i Mikołaja Fuglewicza wyróżnieniami aktorskimi.

Sierpień 2019