„Młodzi mistrzowie języka angielskiego z Gminy Wolbrom”

Utworzono dnia 02.06.2017

Już po raz czwarty w Zespole Szkół w Wolbromiu odbył się Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Składał się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. W obu etapach uczniowie musieli wykazać się wiedzą gramatyczno-leksykalną. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród dzieci, rozwijanie ich zainteresowań i wyłanianie talentów językowych, motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy oraz podnoszenie poziomu ich umiejętności językowych. Finał konkursu przypadł na 26 maja 2017 roku. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik oraz Społeczny Doradca Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Pani Bożena Konieczna.

W tegorocznej edycji wzięło udział 80 uczniów z 10 szkół podstawowych z naszej gminy. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 20 najlepszych uczniów. Po obejrzeniu krótkiego programu artystycznego, podczas którego zaprezentowali się młodzi wokaliści z klasy III gimnazjum – Sandra Kiwior, Wiktoria Żarow oraz Jakub Kuś, głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Pan Adam Zielnik, który pogratulował wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dobrej znajomości języka angielskiego i życzył dalszych sukcesów w nauce.
Laureatami IV Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla klas I-III szkoły podstawowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zostali:
I miejsce zajął Tomasz Sikora ze Szkoły Podstawowej w Chełmie (opiekun pani Agnieszka Lepiarczyk)
II miejsce zajęła Nela Krężel z Zespołu Szkół w Wolbromiu (opiekun pani Beata Miłoszewska)
III miejsce zajął Kamil Ptak z Zespołu Szkół w Dłużcu (opiekun pani Aneta Osmęda)

Artykuł pochodzi ze strony internetowej Zespołu Szkół pod lasem.

Utworzono: 02.06.2017