Pokaz motyli

Utworzono dnia 22.10.2015

W dniu 21. 10. 2015 r. odbył się w naszej szkole pokaz motyli. Był on zaprezentowany przez pana Krzysztofa Pacha, który przyjechał do nas z Krakowa. Poczwarki, które sprowadza, pochodzą z Ameryki Środkowej – Kostaryki i Hondurasu oraz Azji Południowo-Wschodniej - Tajlandii, Filipin. Pokazowi towarzyszyły duże emocje, ponieważ oprócz egzemplarzy w gablotach, pan Krzysztof zaprezentował prawdziwe okazy pięknych, egzotycznych motyli. Uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z owadami poprzez ich dotykanie, karmienie, bądź też chwytanie w odpowiednie siatki. Zapoznali się szczegółowo z procesem przeistoczenia z gąsienicy w poczwarkę, a następnie w motyla. Pokaz był ciekawą, żywą lekcją przyrody i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem uczniów. Bardzo dziękujemy panu Krzysztofowi za mile spędzony czas.

M. Stalmaska