Jasełka szkolne

Utworzono dnia 01.02.2016

Dnia 22.12.2015r. w naszej szkole odbyły się jasełka w wykonaniu uczniów kl. IV- VI, które były przygotowane pod kierunkiem pani M. Stalmaskiej i A. Świerczek. Przedstawienie pt. „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” ukazało ludzi wszelkich stanów, którzy udali się do Betlejem, by przywitać maleńkie dzieciątko. Wśród nich widzimy: policjanta,  lekarza, nauczyciela, murarza, taksówkarza  oraz wójta. Tegoroczne jasełka stanowią połączenie tradycji ze współczesnością. Obrazują stajenkę, jako miejsce, które jednoczy ludzi wszystkich stanów. Maleńki Jezus zaprasza wszystkich ludzi, bo stajenka jest miejscem, gdzie nie ma żadnych podziałów i każdy jest sobie równy. Młodzi aktorzy wyśmienicie wcielili się w swoje role i zagrali je najlepiej, jak potrafili.

Miło nam było gościć Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Ochrony Zdrowia panią Dorotę Świerczek, która w imieniu pana Burmistrza i własnym przekazała wszystkim świąteczne życzenia. Dziękujemy za przybycie panu Ireneuszowi Posełkowi, księdzu  parafii Gołaczewy Stanisławowi Gibale, panu sołtysowi wsi Chełm oraz radnemu Kazimierzowi Goldzie, paniom emerytkom, przedstawicielom Rady Rodziców oraz wszystkim zaproszonym gościom, którzy zechcieli wspólnie z nami spędzić te wyjątkowe chwile.

Tradycyjnie, w Święto Trzech Króli jasełka zostały przedstawione społeczności lokalnej. Szkoła wypełniła się mieszkańcami Chełmu, którzy mogli podziwiać młodych aktorów, nagradzając ich gromkimi brawami.

Zarówno uczniowie, jak i ich rodzice, dołożyli wszelkich starań, aby przedstawienie wypadło jak najlepiej, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

M. Stalmaska.