Bezpieczna droga do szkoły

Utworzono dnia 31.10.2014

Dzieci powitały gości piosenką pt. „Znaki drogowe”. Pan Piotr Serwatka opowiedział uczniom klas 0-III , jak należy zachowywać się w życiu codziennym, aby być bezpiecznym. Przypomniał o zasadach poruszania się pieszych poza terenem zabudowania, zwracając szczególną uwagę na obowiązkowe odblaski dla dzieci i dorosłych. Uczulił uczniów, jak mają się zachować w przypadku zaczepiania przez nieznajomych, a także jak bronić się przed atakiem psów. Zostały przypomniane numery alarmowe, na które należy dzwonić w razie zagrożenia. Pan Piotr był mile zaskoczony wiedzą, którą posiadają nasi uczniowie, za co ich pochwalił. Największą, jak zawsze atrakcją, było oglądanie sprzętu używanego przez Straż Miejską. Dzieci od przybyłych gości otrzymały odblaski, które zaraz zostały doczepione do szkolnych tornistrów.

H.Piwowarczyk