Jubileusz 50–lecia

Utworzono dnia 28.10.2019

Dnia 27 października odbyła się bardzo podniosła uroczystość obchodów 50 lecia istnienia i działalności dydaktycznej naszej placówki oświatowej. Uroczystość poprzedziła msza święta, którą sprawował proboszcz ks. Stanisław Gibała w Kaplicy pw. NMP Królowej Polski.

Z krótkiej noty historycznej, przedstawionej przez obecną dyrektor Barbarę Marchajską wynika, że początek istnienia naszej Szkoły Podstawowej sięga lat 20-tych ubiegłego wieku. W tym czasie nauczanie odbywało się w prywatnych domach, a w latach powojennych funkcję szkoły pełnił poniemiecki barak. Honorowym gościem niniejszej uroczystości był emerytowany dyrektor Edward Jurkowski – budowniczy obecnej szkoły, której budowa nie mogła by zostąć zakończona bez wsparcia oraz zaangażowania mieszkańców wsi. Budynek został ukończony w 1969 roku i pełni aktywną rolę szkoły do dnia dzisiejszego.

W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych gminy i powiatu, byli oraz obecnni dyrektorzy, nauczyciele jak również pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice i dziadkowie. Wydarzenie to zostało uświetnione występami artystycznymi naszych uczniów oraz poczęstunkiem w postaci słodkiego tortu.

Z tej okazji życzymy naszej szkole kolejnych jubileuszy i kształcenia wielu pokoleń inteligencji polskiej!

Utworzono: 10.11.2019