Akademia z okazji 3 Maja

Utworzono dnia 13.06.2019

. W akademii wzięła udział kl. VIII. Korytarz na którym odbył się występ przybrany był w biało - czerwoną dekoracje a uczniowie młodszych klas otrzymali chorągiewki .Przedstawienie rozpoczęło się od zaśpiewania hymnu państwowego Klasa VIII zorganizowała wraz z wychowawcą A.Świerczek apel w formie obrad Sejmiku Szkolnego na temat potrzeby uchwalenia konstytucji .W przystępny sposób opowiedziała o wielkiej radości płynącej z ustanowienia Konstytucji 3 Maja .Uczniowie zaśpiewali o wolności ,ojczyżnie i narodzie w pieśniach takich  jak Majowa Jutrzenka ,Jest takie miejsce taki kraj ,Tu wszedzie jest moja Ojczyzna.Obrady sejmiku szkolnego wzbogaciły naszą wiedzę historyczną o tym patriotycznym wydarzeniu. W apeli nawiązano do poszanowania symboli narodowych. Na zakończenie wspólnie zaśpiewano piosenkę M. Grechuty Dni których nie znamy .Przedstawienie to pobudziło  nasze uczucia patriotyczne. Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili wydarzenia historyczne i terażniejszość.