Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Betlejem jest w nas"

Utworzono dnia 01.03.2019
Czcionka:

Przedświąteczny czas, czas duchowego zdążania do Betlejem, stał się dla uczniów gminy Wolbrom odkrywaniem Betlejem we własnym sercu, bowiem w sercu człowieka od wieków wciąż na nowo rodzi się Jezus. Inspiracją do owego odkrywania stał się gminny konkurs plastyczny pod nazwą „Betlejem jest w nas”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa w Chełmie. Honorowy patronat nad konkursem objęła Posłanka na Sejm RP pani Lidia Gądek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Adam Zielnik. 
Konkursu miał na celu kształcenie świadomości plastycznej w zakresie symboliki chrześcijańskiej, rozwijanie kreatywności uczniów, jak również posługiwanie się w tworzeniu prac plastycznych środkami komunikacji niewerbalnej. Jury konkursu miało trudne zadanie, bowiem wszystkie prace przygotowane przez uczniów z naszej gminy były oryginalne i zachwycające swym pięknem. Ostatecznie werdykt jury przedstawia się następująco:
Kategoria klasy młodsze:
I miejsce 
Julia Grojec kl. I
Zespół Szkół w Dłużcu
I miejsce 
Adrianna Lesiewicz kl. II 
Szkoła Podstawowa w Chełmie
II miejsce
Jakub Potniak kl. II
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kąpielach Wielkich
III miejsce
Wiktoria Pluta kl. 0 
Zespół Szkół w Kąpielach Wielkich
III miejsce
Stanisław Furman kl. 0
Szkoła Podstawowa w Chełmie
III miejsce
Ewa Fira kl. I 
Szkoła Podstawowa w Chełmie
II miejsce 
Kacper Czarnik kl. III 
Zespół Szkół w Zarzeczu
II miejsce
Jan Kyzioł kl. VII
Szkoła Podstawowa w Jeżówce
Wyróżnienie: 
Klaudia Nowak kl. V
Szkoła Podstawowa w Jeżówce
Kategoria klasy starsze:
I miejsce 
Zuzanna Zelek kl. VI 
Szkoła Podstawowa w Chełmie
I miejsce
Kacper Marchajski kl. V 
Zespół Szkół w Dłużcu
II miejsce
Magdalena Kiwior kl. VIII 
Zespół Szkół w Dłużcu
II miejsce
Aleksandra Rolka kl. IV
Szkoła Podstawowa w Chełmie 
III miejsce
Kaja Skalska kl. VIII a 
Zespół Szkół w Wolbromiu 
III miejsce 
Martyna Pawłowska kl. V 
Zespół Szkół w Dłużcu
Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy , wierząc, że przygotowywanie prac plastycznych stało się inspiracją do pogłębienia wiary, natchnieniem do poszukiwań nowo narodzonego Chrystusa w Betlejem, którym jest ludzkie serce.
W podziękowaniu za honorowy patronat Pani Dyrektor Barbara Marchajska z wręczyła drobne upominki, po czym wszyscy usiedli do wystawnej wigilii, nad oprawą której czuwała Pani Dyrektor.
Rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-religijnego pt.”Betlejem jest w nas” połączone było z jasełkami, podczas tejże uroczystości mieliśmy przyjemność gościć:

Sz.P. Lidię Gądek- Posłankę na Sejm RP
Sz.P. Dorotę Świerczek- Dyrektor Miejskiego Ośrodka Obsługi Szkół
Ks. Stanisława Gibałę- proboszcza parafii w Gołaczewach
Sz.P. Kazimierza Goldę- radnego, sołtysa wsi, członka RS
Sz.P. Rafała Rachwała- prezesa OSP Chełm
Sz.P. Ewę Kondziołkę-Dyrektora Z.S Wierzchowisko
Sz.P. Barbarę Skorupkę- Dyrektora Z.S Zarzecze
Sz.P. Bożenę Szatan- Dyrektora S.P Jeżówka
Sz.P. Annę Świerczek- Dyrektora ZSP Kąpiele Wielkie
Sz.P. Krzysztofa Szczepankiewicza- Dyrektora ZS Dłużec
Sz.P. Waldemara Smotera- Dyrektora ZS Wolbrom
Sz.P. Annę Żurek- Dyrektora NP Chrząstowice 
Sz.P. Katarzynę Piętak-Januszek- Dyrektora NSP w Porębie Górnej
Sz.P. Justynę Dorobisz oraz pana Krzysztofa Trząskę z Ośrodka Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczego w Wolbromiu
Sz.P. KGW: Agnieszkę Bugaj, Mariannę Ambrożkiewicz, Janinę Janik
Sz.P. Adama Pałkę ,, Pałex”
Uczniów i rodziców, Partnerów Szkoły 
Jasełka, które nie były tradycyjną opowieścią o narodzeniu Jezusa, przedstawiały owo narodzenie we współczesnym kontekście, dotykając problemów dzisiejszego świata. Wszystkie rozterki i problemy ostatecznie jednak znalazły swe rozwiązanie przy żłóbku nowo narodzonego Zbawiciela. Przedstawienie jasełkowe wystawione ponownie w dniu 13 stycznia po porannej mszy świętej zgromadziło w naszej szkole społeczność lokalną. Występ urozmaiciła przywieziona przez Panią Dyrektor owieczka, będąca atrakcją dla dzieciaków i „gwiazdą”, z którą każdy chciał się sfotografować. W tym miejscu pragniemy podziękować księdzu proboszczowi za miły gest w postaci choinki oraz słodyczy.
W dniu 13 stycznia włączyliśmy się również w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, nasze uczennice spisały się dzielnie jako wolontariuszki, a panie nauczycielki jako inicjatorki akcji „piernikowe serduszko dla darczyńców WOŚP”. Akcję zwieńczyło wspólne zatańczenie integrującej wszystkich belgijki.
W przedświątecznym czasie nasi uczniowie wykazali się także empatią angażując się w wolontariat i zbiórkę karmy dla psów ze schroniska w Bolesławiu.
Po intensywnych- około świątecznych chwilach- nadszedł czas ferii, czas zasłużonego odpoczynku, podczas którego uczniowie z radością włączyli się w zabawy feryjne zainicjowane Przez Panią Dyrektor. Były to zabawy integracyjne: rekreacyjno-sportowe, plastyczno-muzyczne, ruchowo-taneczne, podczas których wszyscy bawili się doskonale, ciesząc się urokami zimy.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim gościom obecnym podczas finału konkursu plastyczno-religijnego „Betlejem jest w nas”: Panu Burmistrzowi Adamowi Zielnikowi, Pani Poseł Lidii Gądek, Pani Dyrektor Doroty Świerczek, nauczycielom SP w Chełmie, księdzu proboszczowi, paniom z KGW, lokalnym przedsiębiorcom.
Dziękujemy także całej społeczności lokalnej za to, że mogliśmy wspólnie przeżywać świąteczny czas w naszej szkole w atmosferze pełnej ciepła i radości.

JESIEŃ W LESIE GRZYBY NIESIE
17 grudnia na zaproszenie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olkuszu Pani Dyrektor Barbara Marchajska oraz uczennica kl. II Adrianna Lesiewicz wzięły udział w uroczystym spotkaniu, podczas którego nastąpiło rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego zorganizowanego w ramach akcji oświatowo-zdrowotnej „Profilaktyka zatruć grzybami”. Z naszej placówki do konkursu przystąpiło pięcioro uczniów. Wszystkie prace zwróciły uwagę jury i zostały nagrodzone . Nasi uczniowie dostali podziękowania, a w kategorii nowość Adrianna Lesiewicz zajęła I miejsce.

 

Zegar

Kalendarium

Sierpień 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny