XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego 2017

Utworzono dnia 02.06.2017

24 maja 2017r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wolbromiu odbył się XI Gminny Konkurs Języka Angielskiego 2017 dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom. Głównym celem konkursu jest popularyzacja języka angielskiego oraz promowanie i wspieranie talentów językowych uczniów szkół podstawowych naszej gminy. W tym roku w konkursie uczestniczyło 11 szkół naszej gminy. W sumie ponad 100 uczniów zmagało się z zadaniami etapu szkolnego.

Polegał on na rozwiązywaniu zadań zamkniętych i otwartych dotyczących gramatyki, słownictwa, kulturoznawstwa oraz umiejętności czytania ze zrozumieniem. Etap finałowy do którego zostało zakwalifikowanych 22 uczniów sprawdzał ponadto umiejętność rozumienia ze słuchu i znajomość przeczytanej wcześniej lektury „The Man in the Iron Mask” Alexandre Dumas.
Uroczystość rozpoczęła się występem Antosi Pajdy i Mariki Rams, które zaprezentowały utwór „People help the people” z repertuaru Birdy -opiekun pani Paulina Konieczna. Po przywitaniu przybyłych na tę uroczystość gości w osobach: Pan Adam Zielnik- Burmistrz MiG Wolbrom, Pani Dorota Świerczek- Dyrektor MOOS, Pani, Bożena Konieczna- Społeczny Doradca Burmistrza MiG Wolbrom, Pani Joanna Kyć –Przewodnicząca Rady Rodziców SP nr 1 w Wolbromiu, wszyscy zgromadzeni mieli okazję obejrzeć przedstawienie Kółka Teatralnego Języka Angielskiego działającego w naszej szkole. Nasi aktorzy zaprezentowali spektakl pt. „THE REMAKE OF THE SLEEPING BEAUTY” –przygotowany pod opieką pani Olgi Kamińskiej-Gamrot, za który zebrali gromkie brawa.
    Nagrody i puchar za I miejsce wręczył pan Burmistrz Adam Zielnik, oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Stanisław Kołodziej i pani wicedyrektor Barbara Olewińska – współorganizatorka konkursu.

Laureaci:
I miejsce – Julia Cios Zespół Szkół pod Lasem (opiekun p. Beata Miłoszewska-Wilk)
II miejsce – Krystian Myca Zespół Szkół pod Lasem (opiekun p. Beata Miłoszewska-Wilk)
III miejsce – Natalia Kuś Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łobzowie (opiekun p. Viktoria Rusyn-Myszor)
IV miejsce – Karolina Mąkol Szkoła Podstawowa w Chełmie (opiekun p. Agnieszka Lepiarczyk)
V miejsce – Łukasz Zaręba Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun p. Paulina Konieczna)
Finaliści:
VI miejsce ex aequo:
Martyna Gajda Szkoła Podstawowa w Porębie Dzierżnej (opiekun p. Paulina Strózik-Plewa)
Aleksandra Miłoszewska Zespół Szkół pod Lasem (opiekun p. Beata Miłoszewska-Wilk)
Filip Trzęsiński Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun p. Olga Kamińska-Gamrot)
VII miejsce – Kajetan Urbański Zespół Szkół pod Lasem (opiekun p. Beata Miłoszewska-Wilk)