Rajd Doliną Wodącej

Utworzono dnia 10.10.2016

W dniu 01.10.2016r. uczniowie klasy II i III z naszej szkoły wybrali się na swój pierwszy rajd Doliną Wodącej. Swój marsz rozpoczęli od Domaniewic, gdzie przywieźli ich rodzice. Pokonując leśny szlak, uczniowie utrwalali wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych, podziwiali uroki lasu oraz szukali jesiennych skarbów. Pierwszy przystanek przy skałach Biśnik pozwolił uczestnikom rajdu odpocząć, poszerzyć wiedzę o tym terenie oraz obejrzeć znajdującą się tam jaskinię. Była to także okazja, aby w ramach  prowadzonego projektu „Książka łączy pokolenia”, posłuchać legendy, którą zaprezentował pan Piotr Janasik, gość rajdu.Kolejnym punktem trasy były Skały Zegarowe. Dzieci miały okazję podziwiać ich piękno, a równocześnie obserwować wspinaczkę grotołazów, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Po emocjach i krótkim odpoczynku, wyruszyli lasem do Zamku Pilcza. Po drodze dzieci podziwiały mrowiska oraz słuchały o ich funkcjonowaniu i znaczeniu mrówek w ekosystemie.

Gdy uczniowie dotarli do zamku, przewodnik opowiedział im o jego historii oraz pokazał całą panoramę okolic, gdzie mogli podziwiać piękno naszej Jury. Na dziedzińcu zamku pani Lidia Mąkol przeczytała im kolejną legendę.

Połączenie rajdu z czytaniem książek pokazało, że można łączyć ze sobą różne przyjemności i propagować czytelnictwo . Rajd zakończył się na polu biwakowym pod zamkiem, gdzie rodzice przygotowali dla dzieci kiełbaski i pyszne duszaki.