Konkurs plastyczny- „Ilustracja do wiersza Juliana Kornhausera”- rozstrzygnięty

Utworzono dnia 16.06.2017

Kolejnym elementem projektu zainicjowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, było ogłoszenie Gminnego Konkursu Plastycznego na ilustrację do wybranego wiersza Juliana Kornhausera. Konkurs ten, podobnie jak wcześniejszy- recytatorski, wzbudził zainteresowanie zarówno wśród uczniów szkół podstawowych, jak i gimnazjów naszej gminy. Mimo że wiersze nie należą do łatwych, uczniowie przesłali bardzo wartościowe prace, które oceniło jury powołane przez koordynatora projektu.

Panie pracujące w komisji zwracały uwagę przede wszystkim na: samodzielność wykonania prac, odpowiednią interpretację utworu literackiego i przełożenie go na obraz, technikę i estetykę wykonania. Po burzliwych obradach postanowiono nagrodzić następujące osoby:
Kategoria szkoły podstawowe:
I miejsce- Magdalena Kiwior- Szkoła Podstawowa w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
II miejsce- Aleksandra Cebulska- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun pani Renata Kaczmarczyk)
III miejsce- Julia Cios- Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Wyróżnienia:
Mateusz Zielnik- Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Kinga Serwatka - Szkoła Podstawowa w Chełmie (opiekun pani Ewa Fuglewicz)
Wiktoria Nowak- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Wolbromiu (opiekun: pani Renata Kaczmarczyk)
Bartosz Gwiazda-Szkoła Podstawowa nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)

Kategoria gimnazjum:
I miejsce- Kinga Graca- Gimnazjum w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
II miejsce- Wiktoria Trętowicz- Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu (opiekun pani Sylwia Wójcik)
III miejsce- Paulina Krzysztoforska- Gimnazjum w Dłużcu (opiekun pani Agata Piwowarczyk)
Wyróżnienia:
Marta Świekowska- Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich)
Maciej Barczyk- Gimnazjum nr 2 w Wolbromiu (opiekun pani Anna Klich).

Wszystkim uczestnikom i laureatom bardzo dziękujemy i zapraszamy na rozdanie nagród oraz dyplomów. Odbędzie się ono 23 czerwca 2017 roku w Domu Kultury w Wolbromiu o godzinie 14.00.

Koordynator projektu- Urszula Latacz
Artykuł pochodzi ze strony :http://www.wolbrom.pl/Miasto-i-Gmina-Wolbrom/Aktualnosci/2017/Czerwiec/Konkurs-plastyczny---Ilustracja-do-wiersza-Juliana