Dzień sportu

Utworzono dnia 24.06.2017

20 czerwca 2017r. została przeprowadzona w Szkole Podstawowej w Chełmie akcja pod hasłem ”Żyję zdrowo, bo sportowo”, mająca  na celu promocję zdrowego stylu życia.

Zorganizowana pod kierunkiem pani Haliny Piwowarczyk impreza rozpoczęła się wspólnym śpiewaniem piosenek wakacyjnych. Następnie pan Piotr Janasik podkreślił potrzebę aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania oraz opowiedział o szkodliwym wpływie promieniowania emitowanego przez telefony komórkowe i laptopy na zdrowie ludzi. Wykonał także testy z użyciem telefonu komórkowego, ukazując, jak zaburza on energię organizmu człowieka.

Później uczniowie podzielili się na dwie grupy: klasy młodsze przygotowywały koktajl z truskawek, a klasy IV-VI zrobiły sok marchwiowo-jabłkowy. Pyszne i zdrowe napoje bardzo smakowały dzieciom i dorosłym.

Szkoła gościła w tym dniu także pana Roberta Skomro z klubu sportowego Wolbrom Team. W czasie prelekcji opowiedział on dzieciom o swojej pasji biegania oraz o historii międzynarodowej inicjatywy parkrun, czyli biegu na dystansie 5 kilometrów z mierzonym czasem, organizowanym co tydzień (w sobotę, o godz. 9.00) przez cały rok. W piękną ideę uprawiania tego sportu wpisuje się Wolbrom jako najmniejszy ośrodek w Polsce, który stał się kolejną lokalizacją parkrun spośród ponad 700 miejsc na całym świecie. Uczniowie chętnie obejrzeli medale z bogatej kolekcji Roberta Skomro, a następnie wzięli udział w profesjonalnie przeprowadzonej przez niego rozgrzewce przed bieganiem. Odpowiednio przygotowani, pełni zapału i energii uczniowie przystąpili do zawodów sportowych.

Imprezę zakończyło rozdanie medali dla wszystkich biorących udział w sportowej rywalizacji oraz wspólne zdjęcie.

Agnieszka Lepiarczyk