X Gminny Konkurs Jezyka Angielskiego

Utworzono dnia 19.05.2016

11 maja 2016 roku w Domu Kultury w Wolbromiu odbył się finał X Gminnego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom.

Konkurs składał się z dwóch etapów - szkolnego i gminnego. Zadania konkursowe etapu szkolnego dotyczyły wiadomości z zakresu gramatyki i leksyki, natomiast drugi etap został poszerzony o elementy kulturoznawstwa oraz rozumienia ze słuchu. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się również znajomością treści lektury „The Three Musketeers” Alexandre Dumas.

Do etapu finałowego zakwalifikowało się czworo uczniów naszej szkoły: Karolina Mąkol i Filip Ciempka z klasy V oraz Zuzanna Sikora i Filip Kiwior z klasy VI. Tym samym dołączyli oni do grupy 20 najlepszych uczniów gminy Wolbrom. Wyniki etapu finałowego kolejny raz pokazały, że uczniowie naszej szkoły znakomicie radzą sobie z językiem angielskim – Karolina Mąkol zdobyła II miejsce i tytuł laureata konkursu! Gratulujemy!

Utworzono: 19.05.2016