Wycieczka do Krakowa

Utworzono dnia 19.10.2015

Dnia 07.10.2015 roku, około godziny 8.00 pojechaliśmy na wycieczkę do Krakowa. W wycieczce brali udział uczniowie klas 0-6. Podróż przebiegała bez zakłóceń. Pierwszą atrakcją był rejs statkiem „Sobieski” po Wiśle.

Następnym punktem naszej wyprawy były Podziemia Rynku Głównego znajdujące się pod Sukiennicami. Zwiedzanie podziemi to podróż w przeszłość ożywioną po wiekach przez archeologów. Widzieliśmy oryginalne pozostałości brukowanych ulic, osadę przed lokacyjną, kramy, autentyczne XI-wieczne groby, prezentujące dawne sposoby grzebania zmarłych, ozdobne monety i różne przedmioty zagubione lub celowo pozostawione przez odwiedzających.

Kolejną atrakcją był udział w warsztatach, w których dowiedzieliśmy się o historii Grodu. Braliśmy udział w wykonywaniu własnych "masek wstydu". Po warsztatach mieliśmy czas na pamiątki. Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w Mc Donalds

Wycieczka dała nam wiele radości i zastrzyk wiedzy.

Julia Bernaś

Najmłodsi uczestnicy wycieczki do Krakowa to uczniowie klas 0-3. Po godzinnym rejsie statkiem po Wiśle, udali się na spotkanie z przewodnikiem, który zabrał nas na trasę legend krakowskich.

Podróż w czasie rozpoczęliśmy na Wzgórzu Wawelskim, gdzie mali turyści dowiedzieli się, kto założył Kraków, gdzie mieszkali i bawili się królowie, jak uciszono słynną gadatliwą głowę wawelską oraz zwiedzili Katedrę na Wawelu. Na koniec tego etapu wycieczki, u stóp grodu Kraka, wysłuchaliśmy legendy o tym, kto zwyciężył smoka całożercę i zwiedziliśmy Smoczą Jamę. Wędrując dalej, poznaliśmy legendy związane z najstarszymi zakątkami Rynku Głównego, gdzie zakończyliśmy trasę wycieczki. Na koniec dzieci zakupiły atrakcyjne pamiątki i zjadły posiłek w Mc Donalds.

Z pewnością wycieczka długo zapadnie w pamięci wszystkim uczniom i z chęcią ponownie powrócą kiedyś na ten szlak.

Lidia Mąkol