Rajd pieszy

Utworzono dnia 11.11.2015

Jak co roku tradycyjnie od lat p. A. Świerczek w ramach nauczania historii organizuje wyjście na sprzątanie grobów żołnierzy walczących w pierwszej wojnie światowej. Ta lekcja historii uczy dzieci patriotyzmu i pamięci o tych, co odeszli i oddali życie za Ojczyznę. W dniu 28.11.2015r klasa piąta wybrała się na rajd pieszy na groby żołnierzy na Kaliś.Uczniowie dowiedzieli się,jakie walki odbyły się na naszym terenie i kto leży w mogile na cmentarzu.O godz.8 wszyscy rajdowicze zebrali się przed szkołą i wyruszyli w stronę Gołaczew. Pogoda była jak na tę porę roku wyśmienita - świeciło słońce i było ciepło.Za bazą transportową skręciliśmy w boczną drogę przez las aż do trasy Wolbrom - Olkusz. Przechodząc przez przejazd kolejowy,weszliśmy do lasu i tam na terenie ogrodzonym znaleźliśmy się na cmentarzu. Wszyscy uczniowie sprzątali,grabili liście, a potem zapalili znicze. Po pracy był czas na odpoczynek i zabawę z piłką.W czasie gry dotarł do uczniów zamówiony wcześniej posiłek czyli gorąca pizza. Wszyscy byli zadowoleni i bezpiecznie powróciliśmy do szkoły.

Anna Świerczek