Dni otwarte w Gimnazjum nr 4

Utworzono dnia 08.05.2016

Dnia 22.04.2016 roku o godzinie 9.00 całą klasą wraz z wychowawczynią Jolantą Pałką pojechaliśmy na Dni Otwarte do Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu, na które przybyli również szóstoklasiści

z innych szkół podstawowych.

Uroczyste spotkanie zostało rozpoczęte na auli przez pana dyrektora, który powitał wszystkich zebranych. Następnie starsi uczniowie poprzez krótką prezentację przedstawili historię szkoły. Później podzieleni na grupy ruszyliśmy na zwiedzenie budynku. Byliśmy w salach lekcyjnych, hali sportowej i we wszystkich pomieszczeniach. Mieliśmy okazję do obejrzenie kroniki i poznania historii szkoły. Braliśmy udział w zajęciach otwartych z języka angielskiego, chemii i sztuki. Największe wrażenie zrobiła na nas lekcja chemii, w której zaprezentowano ciekawe doświadczenia chemiczne. Na zakończenie starsi uczniowie przedstawili nam sztukę teatralna pt. ''Dziady''. Niewątpliwą atrakcją był występ szkolnego zespołu "Uranos'', w którym grali byli uczniowie naszej szkoły. Było nam bardzo miło ich posłuchać i spotkać się z nimi.

Szkoła zrobiła na nas ogromne wrażenie. Dzień Otwarty wypadł bardzo pomyślnie, teraz wiem , że warto było wybrać tę szkołę.

Julia Bernaś kl.VI