Bezpieczna droga do szkoły

Utworzono dnia 20.10.2015

19.10.2015r. naszych najmłodszych uczniów odwiedzili pracownicy Straży Miejskiej w Wolbromiu oraz przedstawiciel TRI Poland. Dzieci klas 0-III jeszcze raz posłuchały o zasadach bezpiecznego poruszania się na drodze, o zachowaniu, gdy zaczepia ich nieznajoma osoba oraz o zachowaniu, gdy atakuje ich obcy pies. Zostały też przypomniane numery alarmowe, pod które należy dzwonić w razie niebezpieczeństwa czy zagrożenia. Dzieci miały też okazję poćwiczyć przechodzenie przez pasy. Jednak jak zawsze, największą atrakcją były akcesoria strażników, które można było dotknąć, przymierzyć. Na zakończenie pani, która reprezentowała TRI Poland wręczyła dzieciom odblaski, zwiększające ich widoczność na drodze, a co za tym idzie ich bezpieczeństwo.

H. Piwowarczyk