31. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK

Utworzono dnia 19.05.2016

31. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK – eliminacje powiatowe 2016

•    2016-04-21

W czwartek (14.04.2016) byliśmy świadkami eliminacji powiatu olkuskiego do 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2016. Festiwal ten, daje duże możliwości wymiany doświadczeń, twórczych poszukiwań, a także upowszechnienia się kultury wśród dzieci i młodzieży. Jego realizacji od samego początku towarzyszyła idea teatru „jako najbardziej atrakcyjnej formy estetycznego wychowania.Teatru, który odkrywając urodę i tajemnicę słowa oraz siłę scenicznej iluzji uczy dzieci i młodzież wrażliwości, pracy w zespole, otwartości na drugiego człowieka, pomaga w odkrywaniu własnych talentów, w przełamywaniu barier, uwrażliwia na dobro i piękno, wychowuje i bawi.”

W ten piękny poranek zaprezentowało się pięć utalentowanych grup w różnorodnych formach i konwencjach teatralnych.

Laureatom na szczeblu naszego powiatu, zakwalifikowanym w skład 30 grup teatralnych   serdecznie gratulujemy i gorąco życzymy sukcesów w drugim, finałowym etapie.  Dumni z dotychczasowych osiągnięć młodych i utalentowanych reprezentantów naszego regionu łączymy szczere wyrazy uznania i kibicujemy im, z niecierpliwością wyczekując rozstrzygnięcia, które odbędzie się przed komisją artystyczną Miejskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu w dniach 14 -16 czerwca 2016r.

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia obrad jury.

Wolbrom 14.04.2016

Protokół 31. eliminacji powiatowych powiatu Olkuskiego 31. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2016.

Jury w składzie:

• Bogusław Gwiazda ,
  • Jacek Milczanowski,
  •  Bogdan Słomiński;

Po obejrzeniu pięciu przedstawień postanowiło przyznać:

I miejsce i zaproszenie do finału w Nowym Sączu zespołowi „ Arlekin” ze SP nr 9 w Olkuszu za spektakl „ Niebieska niedźwiedzica”.

II miejsce zespołowi „ Trzecia A” z Gimnazjum im . Króla Jana III Sobieskiego  w Dłużcu  za spektakl  „ Dziady dla dorosłych”.

III miejsce zespołowi „W krainie bajek” ze SP nr 1 w Wolbromiu za spektakl „ O dwunastu miesiącach”.

oraz wyróżnienia  :

dla zespołu „Marionetki” SP w Chełmie za spektakl „ Żelazne trzewiczki” z podkreśleniem walorów muzycznych oraz dla zespołu „Piszczałka” SP Gorenice  za spektakl „ Książę szuka żony” z podkreśleniem satyrycznego spojrzenia na świat mediów.

Bogusław Gwiazda

Jacek Milczanowski

Bogdan Tomińsk

Artykuł pochodzi ze strony http://dk.wolbrom.pl/2016/04/21/31-festiwal-teatrow-dzieci-i-mlodziezy-bajdurek-eliminacje-powiatowe-2016/